Mescid-i Aksa Kudüs

NEDEN KUDÜS ?

İlk insandan günümüze kadar dünyanın ve insanlığın merkezi olan Kudüs!

Yeryüzünde gelmiş geçmiş bütün güçlerin imparatorlukların ele geçirmeye çalıştığı; dinlerin ve kültürlerin şehri. Kudüs’e ilk yerleşen Arap kenanilerden günümüze kadar medeniyetin merkezi.

Her şeyden önemlisi Mirac’ın yurdu, Hz. Muhammed (S.A.V)’in bütün peygamberlere namaz kıldırdığı yer, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa orada.

1571 yılından 1917’ye kadar Osmanlı hakimiyetinde kalan Kudüs, genel hatlarıyla tam bir Osmanlı yadigârı ve bir Osmanlı şehridir.

Kudüs İslam’ındır, Müslümanlarındır ve biz Kudüs’ü sahipsiz bırakmayacağız. Tarihimize ve geçmişimize sahip çıkacağız.

 

Kudüs Vizyonumuz

Kudüs turları ticari bir kaygıdan öte manevi anlamda üzerimize büyük sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumluluğu yerine getirmek adına “Her Ay Kudüs’e Gidiyoruz!” sloganıyla çıktık yola. Her yıl binlerce kişiyi Kudüs ile buluşturmayı hedeflemekteyiz.

Mescid-i Aksa Kudüs

Kudüs Misyonumuz

Mihmandar Turizm, 2010 yılından beri sürdürdüğü "Kudüs Turları" kapsamında, Türkiye’den ve Avrupa’dan binlerce kişiyi Kudüs’e götürmek sureti ile unutturulmaya çalışılan Kudüs ile olan tarihi ve manevi bağlarımızın güçlenmesinde en büyük hizmeti gerçekleştirmektedir.

Yaptığımız Kudüs turlarını turistik bir gezinin ötesinde düşünerek tarihimize ve ilk kıblemize sahip çıkmanın gayreti içerisindeyiz.

Büyük bir ekonomik savaşın yaşandığı Kudüs bölgesinde kaldığımız otellerden alışveriş yaptığımız bütün mekanların Müslümanlar’a ait olması konusundaki hassasiyetimiz ilkelerimizin başında gelmektedir. Zira turlarımız Kudüs’e hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

Doğru bağlantılar ve doğru bilgilerle buluşturduğumuz yolcularımıza sadece bir gezi hatırası değil; tarihi bağlarımızla buluşturup, sahiplenme şuurunu vermeyi hedeflemekteyiz.